Spienianie mleka w kubku – różne rozwiązania

Nie bez powodu metal został wybrany jako standard do urządzeń takich jak kubek do spieniania mleka. Podczas spieniania mleka niezwykle ważne jest doprowadzenie i zakończenie procesu w określonej temperaturze około 65-68 °C. Dopuszczalne 60-70°C. 

To w tych granicach mleko zaczyna naturalnie słodzić bez dodatku cukru. Jeśli mleko jest przegrzane powyżej 70 ° C, to oprócz braku harmonijnych słodyczy (znika po 70 ° C), otrzymasz wrzący posmak, goryczkę (pojawiają się po 75 ° C). W temperaturze 60 stopni mleko może być po prostu dla Ciebie trochę za zimne, choć w zasadzie nikt nie zabrania dodawania do napoju mleka o temperaturze 60 stopni.

Jak korzystać z pojemnika do spieniania mleka ?

Podczas ubijania, trzymamy dzbanek do spieniania mleka jedną ręką za dno lub ściankę, aby wyczuć ręką temperaturę mleka. Drugą oznaką dobrego dzbanka jest jego kształt. Zazwyczaj jest to lekko zwężający się ku górze płaski stożek z wyraźnym dzióbkiem.

Nie tylko łatwiej jest (i łatwiej jest rysować wzorki na latte) wlać mleko do kawy za pomocą tej wylewki, ale wielu baristów używa jej jako ogranicznika dla dyszy pary – wkładają dyszę pod kątem (i naprawdę lepiej jest trzymać ją pod kątem do powierzchni mleka) bezpośrednio do tej wylewki, dodatkowo zabezpieczając dzbanek, co pozwala odwrócić uwagę od czegoś innego.

Jak duże są dzbanki do ekspresu do kawy? Jak dobrać rozmiar?

Typowe opcje: 350 ml, 500-600 ml, 1 litr. Ale generalnie dzbanki są dostępne we wszystkich rozmiarach od 100 ml do 2 litrów. Są to po prostu najbardziej popularne rozmiary.

Wybierając pojemnik do spieniania mleka, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, jak dużo mleka będzie się ubijać za jednym razem. Ubijanie w dwóch partiach jest męczące, jeśli pijesz duże porcje napojów mlecznych.

Ubijanie niewielkiej ilości mleka w dużym dzbanku jest wyjątkowo niewygodne. Należy założyć, że optymalne jest napełnienie dzbanka w jednej trzeciej do połowy.

Kubek do spieniania mleka dostępny na stronie Polmarkus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *