Maszyny do lodów kompresorowych (automatyczne) – jak działają?

Maszyna do lodów włoskich z kompresorem jest zbudowana na zasadzie lodówki. W istocie jest to mała zamrażarka połączona z silnikiem mieszadła. Wewnątrz urządzenia znajduje się kompresor podobny do tego, który jest zainstalowany w każdej lodówce. Po aktywacji natychmiast rozpoczyna się „produkcja” zimna, a szron na ściankach misy można zaobserwować już po 1-2 minutach.

Proces wytwarzania lodów

Proces wytwarzania lodów jest identyczny jak w przypadku modeli półautomatycznych. Włącz maszynę, wlej mieszankę do misy i odczekaj 20-40 minut. Jedyna różnica polega na tym, że nie jest konieczne wstępne zamrażanie czegokolwiek.

Praca kompresora zapewnia stabilne zamrażanie podczas całego cyklu gotowania. Dodatkowo, lody można robić kilka razy w ciągu dnia. Sprężarka może być ponownie uruchomiona po pewnej przerwie (zwykle 20-30 min). Do cech szczególnych tych maszyn należą większe (w porównaniu z modelami bez kompresora) wymiary i waga.

Automat do lodów włoskich to specjalny sprzęt przeznaczony do robienia lodów. Obecnie istnieje ogromna liczba tego typu maszyn, co tłumaczy się dużą popularnością takich przysmaków jak lody zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

W zależności od rodzaju i modyfikacji maszyna do lodów może być równie skutecznie wykorzystywana do produkcji lodów zarówno w zakładzie produkcyjnym, jak i w domu.

Rodzaje maszyn do lodów

W zależności od modyfikacji, istnieją maszyny stołowe i podłogowe. Pierwszy typ jest odpowiedni dla małych lodziarni. Podłogowe stojące chłodnie używać w restauracjach, kawiarniach i innych gastronomicznych zakładach.

Wydajność maszyny zależy bezpośrednio od modyfikacji wyposażenia, jak również od obecności/nieobecności pompy. Pompa powietrza jest używana do nadania efektu zwiewności produktowi końcowemu. Pompa powietrzna może ubić lody z powietrzem do 80%, co również obniża koszt jednej porcji lodów.

Maszyna do lodów miękkich różnią się od zamrażarek do lodów twardych w zależności od rodzaju produktu.  Lody w zamrażarkach mogą być wykonane w całości ze składników, takich jak mleko, śmietana, cukier i dowolne dodatki (pistacje, banany, maliny, a nawet łosoś), lub z gotowych mieszanek, zarówno suchych, jak i płynnych.

Maszyna do robienia lodów dostępna na stronie https://sklep.polmarkus.com.pl/maszyny-do-lodow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *